Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2010

Πέρασαν Άρης και Καβάλα

Μετά τα Πας Γιάννενα και τον ΠΑΟ σήμερα βγήκαν και οι άλλοι δυο αντίπαλη που είναι οι ΑΡΗΣ και η Καβάλα .

ΑΡΗΣ - ΞΑΝΘΗ 3 - 0

Στο Χαριλάου ο Αρης επικράτησε με 3 - 0 την ανήμποροι Ξάνθη που δεν έδειξε σε κανένα σημείο του αγώνα ότι ήρθε στην Θεσσαλονίκη για να πάρει την πρόκριση , αντίθετα ο Άρης από τα πρώτα λεπτά πηρέ τον έλεγχο του αγώνα και στο 25΄ ήταν ήδη 2 - 0 με τέρματα του Κάμπορα και ΄Αντου και με έτσι έληξε το ημίχρονο αλλά και στο δεύτερο μέρος είδαμε το ίδιο έργο ο Άρης να έχει την κατοχή της μπάλας και να απειλούν συχνά - πυκνά τους άκριτες ώσπου ήρθε η ώρα του Κόκε να κάνει το 3 - 0 στο 65' μετά από πάσα του Κάμπορα , και κάπως έτσι τελείωσε ο αγώνας .

Από τον Άρη ξεχώρισαν οι Πρίττας , Αντου , Κόκε , Νάφτι , Φέρναντεζ και ο Κάμπορα

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΚΑΒΑΛΑ 1 - 1 / 1 - 2 παρ.

Την ανατροπή έκανε η Καβάλα μέσα στην Ν. Σμύρνη με 1 - 2 με αντίπαλο τον Πανιώνιο αυτή είναι η δεύτερη νίκη μέσα σε μερικές μέρες μετά την νίκη στο ΟΑΚΑ με 0 - 2 επί του πρωτοπόρου ΠΑΟ, το παιχνίδι δεν το είδαμε έτσι δεν έχουμε και πολλά να πούμε.

Οι σκόρερ είναι ο Ριερα για τον Πανιώνιο και οι Ντομπρασινοβιτς και ο Ονουατσι για τους αργοναύτες .