Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2009

Δεύτερη προειδοποίηση, στην τριτη καιγεστε ...

Μετά τον αγώνα με τον Εργοτέλη, ο SUPER 3 ξεκαθάρισε τη θέση του και δήλωσε απλά και σταράτα, ότι προειδοποιεί για πρώτη φορά την ομάδα, η οποία στην Κρήτη είχε παρουσιάσει ένα πρόσωπο, κάτι περισσότερο από ανεπίτρεπτο.Έπειτα από τον σημερινό (25/10) αγώνα με το χανούμι στο Κλεάνθης Βικελίδης, οι προειδοποιήσεις έχουν φτάσει τις δύο και η τρίτη, καλό θα ήταν να μην εμφανιστεί ποτέ. Ο ΑΡΗΣ προηγήθηκε στο 5ο λεπτό και για ένα ημίχρονο, είχε τη δυνατότητα να ποδοπατήσει το ανύπαρκτο αεκάκι, μέσα σε ένα γήπεδο που «έβραζε» (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαστε ευχαριστημένοι με την κερκίδα μας).Παρόλα αυτά, όχι απλά δεν το έκανε, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο κόντεψε να χάσει τα πάντα και τελικά, έμεινε στο 1-1, με τέρμα που δέχτηκε τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου. Είναι φανερό, πως ό,τι έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο μέρος, όταν και προφανώς λειτούργησαν τα «αντανακλαστικά» τους και έδωσαν τα πάντα για να μη χάσουν πανηγυρικά, έπρεπε, επιβαλλόταν, απαιτούταν να το κάνει η δική μας ομάδα, προκειμένου να τελειώσει το ματς και να τους «τελειώσει» οριστικά.Όμως, δεν το έκανε και για μία ακόμη φορά, πίκρανε τον Λαό της. Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία, η πρώτη με τον τελευταίο της βαθμολογίας, η δεύτερη με μια ομάδα που έπαιζε για ένα μισάωρο με δέκα παίκτες και απειλήθηκε μόλις μια φορά από τον ΑΡΗ, και η τρίτη σήμερα, κόντρα σε έναν αντίπαλο που από την αρχή της χρονιάς «σέρνεται».Εντέλει, η τραγική φιγούρα του Παπασταμάτη, που ήταν ακριβώς όπως τον περιμέναμε και για 90 λεπτά μόνο τη φανέλα του χανουμιού δεν φόρεσε, μπαίνει όχι απλά σε δεύτερη, αλλά σε δέκατη μοίρα. Γιατί η ίδια η ομάδα, οφείλει να τα δίνει όλα, να ματώνει, να μην μπορεί μετά το ματς να πάρει ανάσα, να κερδίζει. Διότι η επένδυση που έχει γίνει φέτος είναι άνευ προηγουμένου και επειδή ο κόσμος του ΑΡΗ, έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ συμπαράστασης.Θεωρούμε ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να πούμε. Οι υποχρεώσεις συνεχίζονται, την Τετάρτη (28/10) έχουμε Κύπελλο και θα είμαστε (και) εκεί.Η ομάδα Π-Ρ-Ε-Π-Ε-Ι να δείξει αυτά που έχει στα «χαρτιά». Δηλαδή, το καλύτερο ρόστερ των τελευταίων ΠΟΛΛΩΝ χρόνων. Ούτε η φανέλα κερδίζει τα ματς, ούτε το όνομα, ούτε ο κόσμος. Τα ματς τα κερδίζουν παίκτες και προπονητές, μα πάνω από όλα, η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ νικητή που, επιτέλους, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να «πλημμυρίσει» τα μυαλά όλων…